Search
Close this search box.

Kryetari i Nju Jorkut Erik Adams mirëpreti komunitetin Shqiptaro-Amerikan në Komunë

Shpërndaje

Kryetari i Bashkisë së Nju Jorkut Eric Adams hapi dyert e Bashkisë dje, më 5 shkurt 2024, për të mirëpritur anëtarët e komunitetit të gjallë shqiptaro-amerikan. Nga rrugët plot zhurmë të Shqipërisë së Vogël në Bronx deri në brigjet e qeta të Staten Island, komuniteti shqiptar, i përbërë nga mbi 100,000 individë, ka qenë prej kohësh një pjesë integrale e sixhadesë së larmishme të qytetit.

Në shenjë vlerësimi për kontributet dhe qëndrueshmërinë e tyre, kryebashkiaku Adams shprehu mirënjohjen e tij ndaj komunitetit për punën dhe përkushtimin e tyre të palodhur, duke i njohur ata si shtylla kurrizore e qytetit. Mbledhja në Bashkinë shërbeu si një dëshmi e përkushtimit të kryetarit të bashkisë për përfshirjen dhe njohjen e mozaikut të pasur kulturor që përcakton qytetin e Nju Jorkut.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme