Search
Close this search box.

Çmimet e biletave të fluturimit për Shqipëri dhe Kosovë – Verë 2023

Shpërndaje

Përshëndetje, shqiptaro-amerikanë që jetoni në Nju Jork! E kuptojmë sa shumë i prisni ato arratisje verore të kthimit në atdhe. Ribashkimi me të dashurit tuaj, emocioni i rishikimit të rrugëve të fëmijërisë suaj dhe gëzimi i plotë i shijimit të atyre shijeve unike që ju kanë munguar në SHBA. Nëse Shqipëria dhe Kosova janë në radarin tuaj për verën e vitit 2023 dhe ju ende nuk keni blerë një biletë fluturimi, ne kemi informacionin e brendshëm për t’ju ndihmuar të planifikoni udhëtimin tuaj.

ÇMIMI I BILETAVE:

Le të flasim për fluturimet. Ja çfarë mund të prisni për fluturimet vajtje-ardhje nga Nju Jorku në Shqipëri dhe Kosovë në verën e vitit 2023:

SHQIPËRI:

Qershor 2023: Çmimet janë mesatarisht rreth 1,500 dollarë. Këshillë pro: gjysma e parë e muajit në përgjithësi ofron biletat më të lira.

Korrik 2023: Çmimet fillojnë nga 1,424 dollarë.

Gusht 2023: Biletat vajtje-ardhje bien deri në 895 dollarë.

KOSOVA:

Qershor 2023: Fluturimet vajtje-ardhje fillojnë me 1,435 dollarë.

Korrik 2023: Çmimet janë të ngjashme, duke filluar nga 1,435 dollarë.

Gusht 2023: Çmimet bien paksa, me fluturime vajtje-ardhje që fillojnë nga 1,264 dollarë.

mermaid diagram 2023 05 27 144851 2

REZERVIMI:

Mbani mend, këto çmime mund të ndryshojnë, prandaj është gjithmonë një ide e mirë të filloni të gjurmoni çmimet e fluturimeve herët dhe të rezervoni sapo të gjeni diçka që i përshtatet buxhetit tuaj. Udhetim i sigurt!

Për informacion më të detajuar dhe për të rezervuar fluturimet tuaja, ju lutemi klikoni këtu për Shqipëri dhe këtu për Kosovë.

UDHETIMI:

Kohëzgjatja totale më e shkurtër e udhëtimit nga Nju Jorku në Shqipëri është afërsisht 24 orë, ku shumica e fluturimeve kanë një ose më shumë ndalesa. Qytetet e zakonshme të largimit përfshijnë Londrën, Mynihun dhe Stambollin. Fluturimet pa ndalesa zakonisht nuk ofrohen në këtë itinerar.

Për Kosovën, kohëzgjatja totale më e shkurtër e udhëtimit është afërsisht 25 orë e 15 minuta. Shumica e fluturimeve kanë një ose dy ndalesa, me qytetet e zakonshme të qëndrimit në Vjenë dhe Cyrih.

LINJAT AJRORE:

Shumica e fluturimeve nga Nju Jorku në Shqipëri ofrohen nga American Airlines, British Airways dhe Lufthansa. Për Kosovën, shumica e fluturimeve ofrohen nga Lufthansa, SWISS dhe LOT. Këto linja ajrore janë të njohura për shërbimin e tyre të besueshëm dhe rrjetet e gjera të fluturimeve, duke siguruar një udhëtim të rehatshëm dhe të përshtatshëm për në destinacionin tuaj.

Më shumë se një udhëtim:

Ndërsa vizitoni Shqipërinë dhe Kosovën, shfrytëzoni rastin për të eksploruar historinë e pasur, kulturën e gjallë dhe peizazhet mahnitëse që ofrojnë këto vende. Qoftë rrënojat e lashta të Butrintit në Shqipëri apo malet befasuese të Rugovës në Kosovë, ka diçka për të gjithë.

Bashkohuni me familjen tonë të gjallë dhe gjithnjë në rritje në Instagram në @atlantiku.media. Le të frymëzojmë njëri-tjetrin dhe të mbajmë gjallë frymën e trashëgimisë sonë të pasur shqiptare, pavarësisht se ku jemi në botë. Udhëtoni të sigurt dhe shijoni çdo moment të udhëtimit tuaj të verës 2023!/Atlantiku

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme