Search
Close this search box.

Boksieri Shqiptaro-Amerikan Ermal Hadribeaj Fiton Kampionatin Botëror të WBC

Shpërndaje

Në një shfaqje të jashtëzakonshme të aftësisë dhe vendosmërisë, boksieri shqiptar Ermal Hadribeaj siguroi titullin Ndërkombëtar të WBC-së në kategorinë super të lehtë, duke triumfuar ndaj Carlos Molinës.

Hadribeaj demonstroi fuqinë e tij në një ndeshje mbresëlënëse që zgjati deri në raundin e nëntë, duke siguruar fitoren me një nokaut vendimtar (KO).

Ngjarja u bë edhe më e veçantë me praninë e ikonës së boksit në peshë të rëndë, Mike Tyson, i cili ishte pjesë e ekipit të komentimit. Në një gjest festimi dhe respekti, Tyson iu përgjigj triumfit të Hadribeajt duke formuar simbolin e shqiponjës me duart, një nderim ndaj trashëgimisë së Hadribeajt.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme