Search
Close this search box.

Rita Ora merr një mikpritje të ngrohtë nga Kryeministri i Kosovës në ditëlindjen e saj

Shpërndaje

Rita Ora, ikona e muzikës ndërkombëtare lindur në Shqipëri, në Prishtinë për të festuar ditëlindjen e saj të 33-të, ka pritur një mirepritje të ngrohtë nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri e ka lavdëruar Orën për suksesin e saj ndërkombëtar duke qëndruar gjithmonë e besnikë ndaj rrënjëve dhe kulturës shqiptare.

Në një postim në Twitter, Kryeministri Kurti ka shprehur mirënjohje për suksesin e Orës, duke thënë, “Rita Ora ka arritur majat më të larta të suksesit dhe njohjes në mbarë botën, duke nderuar gjithmonë rrënjët dhe kulturën e saj në atdhe.” Ai shprehu falënderim për pritjen e Ora-së dhe bashkëshortit të saj, Taika Waititi, në këtë rast të veçantë, duke theksuar ndikimin e pakufizuar të artit në Kosovë, Mbretërinë e Bashkuar dhe Zelandën e Re.

Ky takim thekson lidhjen mes krenarisë kulturore dhe suksesit ndërkombëtar, duke shfaqur udhëtimin frymëzues të Orës si një dëshmi për përzierjen harmonike të trashëgimisë dhe arritjeve ndërkombëtare. Kosova feston kontributin e Orës si një dritare shembulluese në skenën ndërkombëtare.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme