5 filma që duhen parë për vitin 2023

Shpërndaje

Ndërsa kalojmë në muajin e tretë të 2023, adhuruesit e filmave mund të presin me padurim një bollëk filmash emocionues që do të dalin në kinema dhe shërbime transmetimi. Ka diçka për të gjithë këtë vit. Këtu janë disa nga filmat që duhet të shikoni patjetër të vitit 2023:

1. BALENA

MV5BZDQ4Njg4YTctNGZkYi00NWU1LWI4OTYtNmNjOWMyMjI1NWYzXkEyXkFqcGdeQXVyMTA3MDk2NDg2. V1

Në një qytet në Idaho, Charlie, një mësues i izoluar dhe jo i shëndetshëm i anglishtes, fshihet në banesën e tij dhe ha rrugën drejt vdekjes. Ai është i dëshpëruar të rilidhet me vajzën e tij adoleshente për një shans të fundit për shëlbim.

2. Oppenheimer

 

Fp40tIWWwAAsTau
Fizikani J Robert Oppenheimer punon me një ekip shkencëtarësh gjatë Projektit Manhattan, duke çuar në zhvillimin e bombës atomike.

3. Trokitje në kabinë

Fp40tttXoAETwI2

Ndërsa pushonin në një kabinë të largët në pyll, një vajzë e re dhe prindërit e saj merren peng nga katër të panjohur të armatosur, të cilët kërkojnë që ata të bëjnë një zgjedhje të paimagjinueshme për të shmangur apokalipsin. E hutuar, e frikësuar dhe me akses të kufizuar në botën e jashtme, familja duhet të vendosë se çfarë beson para se të humbasë gjithçka.

4. 65

Fp40uVAX0AAfYBU

Pas një përplasjeje katastrofike në një planet të panjohur, piloti Mills zbulon shpejt se ai është bllokuar në të vërtetë në Tokë — 65 milionë vjet më parë. Tani, me vetëm një shans për shpëtim, Mills dhe i vetmi i mbijetuar tjetër, Koa, duhet të kalojnë rrugën e tyre nëpër një terren të panjohur të mbushur me krijesa të rrezikshme parahistorike.

5. Wonka (2023)

Fp40uu2X0AABYCo

Historia fokusohet në një të ri Willy Wonka dhe se si ai u takua me Oompa-Loompas në një nga aventurat e tij më të hershme.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
User Login

The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/tr/signup/XwNAU

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme