Search
Close this search box.

Togeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Arbnor Haxhani, i diplomuar me nderim ndërkombëtar në SHBA

Shpërndaje

Në një moment krenarie për Kosovën, Togeri Arbnor Haxhani i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) është nderuar me çmimin prestigjioz të Nderit të Diplomuar Ndërkombëtar. Kjo vlerësim u fitua pas përfundimit të jashtëzakonshëm të Kursit Bazë të Oficerëve të Këmbësorisë (IBOLC) në Gjeorgji, SHBA.

Toger Haxhani u dallua ndër bashkëmoshatarët e tij me performancë të jashtëzakonshme gjatë kursit rigoroz 19-javor. Duke konkurruar së bashku me 170 pjesëmarrës, duke përfshirë oficerë amerikanë dhe ndërkombëtarë, përkushtimi dhe aftësia e Haxhanit e dalluan atë, duke i dhënë atij njohje të lartë.

IBOLC është i njohur për kurrikulën e tij kërkuese, të krijuar për të përgatitur oficerët për sfidat e udhëheqjes së këmbësorisë. Suksesi i Haxhanit jo vetëm që nënvizon përkushtimin dhe përsosmërinë e tij personale, por gjithashtu thekson kalibrin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në skenën ndërkombëtare. Arritja e tij i sjell nder FSK-së, duke treguar profesionalizmin dhe aftësinë e personelit ushtarak të Kosovës.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme