Search
Close this search box.

Shqiptaro-amerikani Laert Sallaku kryeson Akademinë e NYPD

Shpërndaje

Laert Sallaku, një shqiptaro-amerikan, ka bërë krenar komunitetin e tij duke arritur një sukses të jashtëzakonshëm në zemër të qytetit të Nju Jorkut. Me origjinë nga Tirana, Sallaku u zhvendos në Nju Jork në vitin 2017. Këtë vit ai u diplomua në Akademinë e NYPD me notën mesatare më të lartë 9.96 nga 600 studentë, duke siguruar pozicionin e parë.

Arritja e jashtëzakonshme e Sallakut nuk kaloi pa u vënë re. Ai u nderua me Çmimin e Kryetarit të Bashkisë, duke vlerësuar përkushtimin dhe performancën e tij të jashtëzakonshme. Rrugëtimi i Sallakut nga gjimnazisti në Tiranë për t’u bërë valedikator në Akademinë e NYPD-së është një shembull frymëzues për shumë oficerë aspirantë të zbatimit të ligjit, si në komunitetin shqiptaro-amerikan dhe më gjerë.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme