Search
Close this search box.

Ambasada Shqiptare në SHBA organizon një ngjarje nderimi për Elez Biberajn dhe Emina Cunmulajn

Shpërndaje

Ambasada shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka organizuar së fundmi një aktivitet të veçantë për nder të dy figurave të shquara të komunitetit shqiptar. Z. Elez Biberaj, i njohur si “Zëri i Amerikës” dhe znj. Emina Çunmulaj, Konsull nderi i Shqipërisë në Miami, FL, u vlerësuan për kontributin e tyre të rëndësishëm.

Organizuar nga shoqatat Ulqini, Ana Malit dhe Kraja, së bashku me studentët e programit “Mëso shqip” dhe grupin e vallëzimit “Grupi Barbana”, eventi shfaqi një performancë magjepsëse në nderim të z. Biberaj dhe znj. Çunmulaj.

Nën kujdesin e Shkëlqesisë së Tij Z. Ervin Bushati, tubimi krijoi një platformë për komunitetin shqiptar për të shfaqur pasurinë e tij kulturore dhe për të nderuar shërbimin shembullor të dy liderëve.

Subscribe
Notify of
guest
34 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Betsy4607

The Beatles – легендарная британская рок-группа, сформированная в 1960 году в Ливерпуле. Их музыка стала символом эпохи и оказала огромное влияние на мировую культуру. Среди их лучших песен: “Hey Jude”, “Let It Be”, “Yesterday”, “Come Together”, “Here Comes the Sun”, “A Day in the Life”, “Something”, “Eleanor Rigby” и многие другие. Их творчество отличается мелодичностью, глубиной текстов и экспериментами в звуке, что сделало их одной из самых влиятельных групп в истории музыки. Музыка 2024 года слушать онлайн и скачать бесплатно mp3.

Jada652
Josie4007
Elena1153
Quentin4094
Clementine929

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme