Kongresistja amerikane i ndan mirënjohje të veçantë Dritan Abazoviqit

Shpërndaje

Kongresistja amerikane Nicole Malliotakis i dorëzoi mirënjohje të veçantë kryeministrit malazez në largim, Dritan Abazoviq.

Lajmin e bëri të ditur, vet Abazoviq në profilin e tij zyrtar në Facebook.

Në fjalimin e saj në Kongresin amerikan në New York, ajo lavdoi rezultatet e tij në luftën kundër korrupcionit dhe krimit të organizuar, e cila po ashtu inkujaroi atë të vazhdojë mbajtjen e marrëdhënieve të mira midis SHBA-ve dhe Malit të Zi

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme

Mos e humbisni asnjë lajm nga Atlantiku

Pasi të keni plotësuar formularin ju do të merrni njoftime për artikujt e fundit të publikuar në portalin e shqiptarëve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.