Search
Close this search box.

Shqipëria kualifikohet në natën finale të Eurovizionit

Shpërndaje

Albina dhe Familja Kelmendi ishin garuesit e parë të kualifikuar për natën e dytë gjysmëfinale të Eurovizionit.

Familja shqiptare elektrizoi me performancën në këtë natë të dytë gjysmëfinale të koncertit më të madh muzikor. Performanca e Shqipërisë u prit me duartrokitje dhe brohoritje.

Ndërkohë, 9 vendet e tjera që u kualifikuan në finale janë: Qipro, Estonia, Belgjika, Austria, Lituania, Polonia, Australia, Armenia dhe Sllovenia.

Nga nata e parë e Eurovizionit, Norvegjia, Serbia, Portugalia, Kroacia, Zvicra, Izraeli, Moldavia, Suedia, Çekia dhe Finlanda shkuan në finale, e cila do të mbahet këtë të shtunë, më 13 maj 2023.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Shpërndaje

Numri i lexuesve

Shpërndaje

Support this article

Atlantiku

Author

Read article in English
Related News

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In dapibus mi in augue auctor venenatis.

Të ngjashme